Chlapeček vypadl z okna domu na Hlavní třídě v 5. patře, což je nejvyšší patro domu. Jde zhruba o výšku 20 metrů. Podle svědků byl po pádu naživu, záchranáři ho odvezli do blízké Fakultní nemocnice, která je od místa jen pár stovek metrů.

„Můžeme potvrdit nešťastnou událost v Ostravě-Porubě, nicméně se k ní nebudeme blíže vyjadřovat,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Stačil jen okamžik

Na zděšené reakce, jak se to mohlo stát, reagoval na sociální síti chlapcův nevlastní táta, který je aktuálně pracovně v Nizozemsku. Podle něj se matka o děti stará vzorně, ale potřebovala si odskočit na WC.

„Okna byla všechna zavřená, zřejmě malému pomohl starší bráška s otevřením okna, a tragédie byla na světě. To, co se stalo, zasáhlo nejen nás, ale i naše rodiny,“ napsal.

Ve Fakultní nemocnici nadále probíhá boj o život batolete. „Dítě je nadále v kritickém stavu,“ potvrdila mluvčí Iva Piskalová.

VIDEO: Zázrak v Novém Jičíně se odehrál v březnu 2019. Chlapeček (1,5) vypadl z okna! Letěl 15 metrů, po dopadu vstal a odešel.

Video
délka: 00:54.98

Zázrak v Novém Jičíně: Chlapeček (1,5) vypadl z okna! Letěl 15 metrů, po dopadu vstal a odešel. Karel Janeček, Blesk