Strážníci poříční jednotky právě trénovali to, co může plavcům v nouzi zachránit život, když se poblíž místa zvaného Rokle ozvalo volání o pomoc. Muž, který si vyjel na paddleboardu, skončil daleko od břehu ve vodě. Nedokázal se udržet na hladině a zoufale máchal rukama.

„Posádka motorového člunu městské policie se k němu bleskově přesunula, jeden ze strážníků skočil do vody a muže přidržoval. Ostatní potom tonoucího vytáhli na palubu,“ popsal drama mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Topil se neplavec

Během svého boje o život muž několikrát vdechl vodu, a přestože dokázal strážníkům s vypětím sil odpovídat na otázky, měli velký strach o jeho zdraví. Stěžoval si na bolest hlavy, malátnost, ztěžka se mu dýchalo a brněly mu ruce. „Vysvětlil, že je neplavec a spadl do vody poté, co se mu zatočila hlava,“ dodal Ghanem. 

Posádka druhého člunu už mezitím informovala operační středisko městské policie a požádala o příjezd záchranné služby.

Záchranáři poskytli mladému muži první pomoc, byl při vědomí a komunikoval. Poté jej převezli k dalšímu vyšetření na interní oddělení Vojenské nemocnice,“ řekla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

VIDEO: Muž spadl v Brně do jezírka, pomohli mu strážníci.

Video
délka: 00:32.20
Video se připravuje ...

Muž spadl v Brně do jezírka, vytáhli ho strážníci Městská policie Brno