„Bohužel, lidé mu pod vidinou snadného výdělku zaslali své úspory,“ uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková. Dohromady vylákal půl milionu korun od naivků z celé republiky.

Policistům z Frýdku-Místku se podařilo pachatele odhalit a následně mu sdělili obvinění z podvodu. Podvodník je oslovoval ze svého profilu na sociálních sítích.

„Jediné, co pro výhru měli udělat, bylo převést peníze na jeho účet, o jejich rozmnožení už se měl postarat zaručený tip na výhru nespecifikovaného sportovního utkání,“ doplnila mluvčí.

Převody rušil

Muž dokonce následně důvěřivce informoval o výhře, která mnohonásobně převyšovala počáteční vklad. Avšak aby výhru vyplatil, požadoval na svůj účet zaslat podíl z výdělku. Klientům posílal i potvrzení o převodu výher. Transakce vzápětí rušil.

„Všechny takto oslovení, mu požadované několikatisícové provize z výhry předem zaslali. Někteří dvakrát, protože tvrdil, že mu peníze nebyly připsány na účet a požadoval opětovnou platbu,“ vylíčila Bělunková. 

Z jednoho muže měl dokonce obviněný vylákat skoro 130 tisíc korun. K dnešnímu dni policejní komisař eviduje osm poškozených, není vyloučeno, že je jich více. Pachateli hrozí pět let ve vězení.

VIDEO: Muž chtěl prodat cizí pozemek, nebylo to poprvé. Zadrželi ho policisté.

Video
délka: 01:22.76

Muž chtěl prodat cizí pozemek, nebylo to poprvé. Zadrželi ho policisté. Policie České republiky