„Domníváme se, že kvalitní bydlení je základ. Přijatými programy chceme občany uvažující o stavbě rodinného domu podpořit v tom, aby jej vybudovali právě v Kopřivnici,“ uvedl místostarosta Dušan Krompolc (ANO).

Město letos na dotace pro stavitele vyčlenilo čtyři miliony korun. „O dotaci až do výše 200 tisíc korun budou moci žádat pouze fyzické osoby, nikoliv developeři, přičemž jeden stavebník bude moci podat žádost pouze jedenkrát. Podporovány budou novostavby, případně rodinné domy vzniklé přestavbou z objektů, které původně nesloužily k bydlení,“ uvedla za kopřivnickou radnici Lucie Macháčková.

Ať se stará město

Stavební povolení musí být v době podání žádosti staré maximálně šest měsíců. „Do tří let od přidělení dotace bude muset podpořený stavebník prokázat, že dům zkolaudoval,“ dodala Macháčková.

Dalším způsobem podpory je možnost převést bezúplatně do majetku města technickou infrastrukturu. Požádat o to mohou nejen jednotlivci, ale i firmy stavějící bytové domy.

„Pokud stavebníci vybudují novou komunikaci, chodník, dešťovou kanalizaci, osvětlení, plochy veřejné zeleně či mobiliář, a pokud tato infrastruktura splní všechny technické a kvalitativní parametry definované programem, může přejít do vlastnictví města. Město tím na sebe převezme náklady spojené s údržbou,“ zakončila Macháčková.

VIDEO: Československý vynález Ekokapsle poprvé v Česku: Stojí dva miliony korun.

Video
délka: 01:39.59

Československý vynález Ekokapsle poprvé v Česku: Stojí dva miliony korun Zuzana Zelenková, Jan Jedlička