Město projekt připravovalo více než čtyři roky. Nakonec se rozhodlo, že při výstavbě bude spolupracovat se soukromým investorem. Důvodem byla snaha podělit se o náklady na výstavbu objektu, město navíc předpokládá, že tento postup povede také ke zrychlení výstavby.

„Máme k dispozici kompletní projektovou dokumentaci. Máme stavební povolení a máme vysoutěženého zhotovitele stavby,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Prodají a pak zase koupí

„Investorovi prodáváme pozemek a kompletní projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení. Investor nám zaplatí i za náklady za provedený a nezbytný archeologický průzkum. Tyto peníze nám zaplatí hned na začátku toho obchodního modelu. Po dokončení stavby město od investora nakoupí 31 bytů, což je více než třetina celkového počtu bytů, a 119 parkovacích stání, což je více než dvě třetiny,“ uvedl Macura.

Investor by městu měl za pozemek a další náležitosti zaplatit přes 65 milionů korun. Město pak za nákup bytů, parkovacích stání a další příslušenství zaplatí 252 milionů korun.

Stavět se bude v proluce

V novostavbě s pěti nadzemními podlažími mezi ulicemi Velkou, Muzejní, Pivovarskou a Dlouhou vznikne 85 bytů od 1+kk po 4+kk, podzemní parkování se 173 místy a obchodní prostory. Náklady na výstavbu jsou odhadovány na 487 milionů korun bez DPH.

Objekt vznikne v místě proluky, která byla v minulosti zastavěna. Bloková zástavba byla kvůli špatnému technickému stavu zbourána v 60. letech minulého století.

VIDEO: Československý vynález Ekokapsle poprvé v Česku: Stojí dva miliony korun.

Video
délka: 01:39.59

Československý vynález Ekokapsle poprvé v Česku: Stojí dva miliony korun Zuzana Zelenková, Jan Jedlička

Fotogalerie
4 fotografie