Už při vyšetřování na místě činu měli policisté na muže podezření. „Obecně prospěšnými pracemi si odpykával trest, který mu soud uložil za předchozí majetkovou trestnou činnost. Jeho dopadení bylo otázkou dvou dnů,“ uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Video
délka: 00:35.55

Policejní mluvčí Eva Michlaíková komentuje případ krádeže sedel z jezdeckého klubu v Ostravě. PČR

To, že se jejich vyšetřování ubírá správným směrem, potvrdila policistům i žena, které muž ukradená sedla nabízel za zlomek ceny.

Kradl, protože dlužil

Muž si se ženou smluvil v Brně schůzku, na které jí měl sedla předat. „Ostravští kriminalisté ve spolupráci s brněnskými kolegy na parkovišti před jedním ze supermarketů zadrželi podezřelého muže, který měl v autě pět kradených jezdeckých sedel. Byly zajištěny a budou vráceny zpět majitelům,“ uvedla Michalíková.

V jezdeckém klubu se podle ní muž staral o technickou údržbu a sedla se rozhodl ukrást a prodat, protože měl velké dluhy. „Při výslechu komisaři řekl, že svého jednání lituje. Jelikož se uvedeného jednání dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ zakončila mluvčí.

Fotogalerie
3 fotografie