Když se jej na útěku snažili policisté zastavit, najížděl na ně autem. Při domovní prohlídce policisté u obviněného našli další zbraně, mimo jiné dalších šest samopalů.

Jen shodou okolností podle ní při střelbě nebyl nikdo zraněn. Sedmadvacetiletému muži, který stál na pozemku domu s dalšími lidmi, se podařilo skrýt za auto.

Útočník se snažil ujet autem. Jiroušková uvedla, že na výzvy policistů nereagoval a najel na ně, takže museli uskočit. K zastavení auta následně policisté použili služební zbraně, přičemž čtyřiašedesátiletého muže zasáhli do nohy.

Zbraň, ze které obviněný střílel, policie zajistila u jeho jednadvacetiletého příbuzného. „Ten ji chtěl před policisty uschovat a z domu před příjezdem hlídky utekl, poté byl zadržen v Bohumíně. Další zbraně, zejména útočné, policisté zajistili také při domovní prohlídce,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Doplnila, že to bylo šest samopalů, dvě pušky a 400 nábojů. Obviněný podle ní nemá zbrojní průkaz. Zbraně se budou odborně zkoumat.

Video
délka: 00:16.22

Policejní hlídky v Dolní Lutyni. Michal Charbulák

„Není vyloučeno, že v následujícím období po obdržení znaleckých posudků a odborných vyjádření - například z oboru balistika, se bude rozšiřovat trestní stíhání obviněného muže,“ uvedla Jiroušková. Obviněnému nyní hrozí deset až 18 let vězení.

Policie během středečního večerního zásahu v Dolní Lutyni evakuovala obyvatele okolních domů kvůli obavám z úniku plynu. Ten se nepotvrdil.