Pieta za oběti

Připomenout si 11 nevinných obětí ze sobotního tragického žhářského útoku přišlo v úterý večer několik stovek lidí. Zapálit svíčku přicházeli příbuzní a známí obětí, ale i lidé, kteří zemřelé neznali, ale i tak se jich tragédie dotkla.

Na místě bylo až 400 lidí. V jednu chvíli byl kolem svíček tak velký dav lidí, že šlo stěží se k nim protlačit. Přišla i rodina nejmladší oběti Honzíka V. (†8). Stála v tichosti ponořena do svého žalu.

Video
délka: 00:51.52

Rodina nejmladší oběti Honzíka V. (†8) na pietním místě Michal Charbulák


Lukáši, byl´s kapitán

Na Lukáše B., který byl na oslavu společně s manželkou Lucií a dcerou Melanií (†11) pozván jako host, zavzpomínal jeho bratranec Koloman. Ten byl zároveň jeho parťák z amatérské taneční skupiny, která razila styl breakdance a streetdance.

„Je to obrovská tragédie. Přišli jsme z práce a Lukáš řešil, jaké si má vzít boty, až půjde na oslavu. Pak se stane tohle. Lukáši, byl jsi kapitán v naší taneční partě i v rodině, budeš nám všem chybět. Milujeme tě,“ řekl emotivně Koloman.

Video
délka: 01:57.56

Na Lukáše B. vzpomíná jeho bratranec a parťák z taneční skupiny Koloman. Michal Charbulák

Lidské srdce

Shromáždění lidé několikrát uctili památku obětí minutou ticha a pieta byla dojemným momentem, kdy se přítomní chytili za ruce a vytvořili lidský řetěz ve tvaru obřího srdce.

Na závěr zazněl mohutný potlesk a po zhruba hodinovém setkání se lidé pomalu odebírali do svých domovů.<

>

Fotogalerie
47 fotografií