Zlodějským rajónem byly muži Frýdlantské mosty poblíž centra Ostravy. Ve zdejším podchodu měl okrást tři důchodkyně (60, 76, 78). Ty se sotva zmohly na nějaký odpor.

„Přistoupil k poškozeným ženám a v nečekaném okamžiku jim měl strhnout zlaté řetízky, které měly na krku, a následně se svým lupem utekl,“ popsala jeho řádění policejní mluvčí Eva Michalíková.

Video
délka: 00:06.79

Policie dopadla muže (31), který v Ostravě strhával ženám řetízky z krku. PČR

Dopadli ho, přiznal se

Více krádeží výtečník naštěstí nestihl, policie ho také díky záznamu z kamer dopadla. „Ke svému jednání se kriminalistům při výslechu doznal a také uvedl, že tak činil pro peníze,“ uvedla Michalíková.

Muž byl obviněn z krádeže, svými činy způsobil škodu přes 10 tisíc korun. Zůstává však na svobodě, soud ho do vazby neposlal. Obviněnému hrozí až dva roky vězení.

Všímejte si okolí

V souvislosti s tímto případem se policie obrací s apelem na veřejnost. „Tímto bychom chtěli upozornit a také požádat veřejnost, aby byla obezřetná nejen ke svým věcem, ale také, aby si všímala situací a lidí kolem sebe,“ uzavřela Eva Michalíková.

Jak je vidět na videu, náhodný kolemjdoucí, který vystupuje z podchodu, si toho, že je stará žena v nesnázích, ani nevšiml...