Lesní dělník kácel v úterý večer ve smrkovém lese stromy. Z jednoho z nich odřezal mohutný kořenový koláč, který zůstal stát na „hraně“. Další pokácený strom ale o tento pařez zavadil, pařez se pohnul a muže zavalil. Nešťastníka uvěznila ohromná hromada hlíny, kamení a kořenů.

Hvízdal na kamarády

Na tísňovou linku zavolali spolupracovníci, na které ještě dokázal zavalený dřevorubec zahvízdat.

„Po příjezdu se hasiči snažili těžký kořenový koláč zvednout pryžovým nafukovacím vakem, který je ale nejúčinnější při zvedání havarovaných dopravních prostředků, zde se ale bořil do kořenového koláče,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Zavalený dřevorubec měl volné nohy, ruce a hlavu, ale hrudník a břicho bylo uvězněno pod mohutnými kořeny. Nezbývalo než muže z hlíny vyhrabat a kořeny odsekávat sekerkou. „Doslova se nám ho podařilo vyrvat,“ tlumočil Kůdela velitele zásahu.

Museli vysekat cestu nosítkům

Tím ale záchranná akce nekončila. Hasiči museli ještě proklestit 70 metrů dlouhý pruh hustým lesním porostem, kudy byl muž odnesen na nosítkách až k sanitce.

„Zasahující lékař zjistil silné podchlazení, vyslovil podezření na vážné poranění páteře a pánve a dolní končetiny. Muži byl zajištěn vstup do kostní dřeně, kterým záchranáři zahájili podávání potřebných léků, a hasiči prováděli jeho postupné vyprošťování,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Sanitka jej odvezla k vrtulníku a ten ho přepravil na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. Jeho stav je vážný.

VIDEO: Muž spadl v Brně ze skály a vážně zraněný se doplazil k cestě, kde ho našli lidé a zavolali strážníky.

Video
délka: 01:17.16

Muž spadl v Brně ze skály a vážně zraněný se doplazil k cestě, kde ho našli lidé a zavolali strážníky. MP Brno