„Rozbory kriminalistů z Frýdku-Místku ukázaly přítomnost benzinu. Přítomnost jiných chemických látek vyloučila pražská laboratoř,“ řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Policisté už získali všechny potřebné znalecké posudky, nyní se ještě čeká na posudek od hasičů.

„Že byl sklep plný benzinu? To nevím, co tam mohl ten mladík dělat, že to tak vybuchlo,“ kroutil hlavou nad zjištěním kriminalistů jeden ze sousedů ve Strahovicích. „Všichni jsme tady žili celou dobu v tom, že si tam natahal nějakou nevybuchlou munici a musel do toho vrtat,“ dodal.

Výbuch ve Strahovicích šokoval celou vesnici. Kromě hasičů, kteří na místě uhasili malý požár a evakuovali ze tří sousedních domů celkem 10 osob, přijely i čtyři posádky zdravotníků a vrtulník letecké záchranné služby.

Rodičům pomohla obec

„Uvnitř domu byl explozí zasažen muž, který utrpěl poranění neslučitelná se životem a podlehl jim ještě před příjezdem záchranářů,“ sdělil po výbuchu mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Lékaři také prohlédli muže (67), jenž nejevil známky vnějších poranění. Posádka na místě také ošetřila ženu (61), která utrpěla duševní otřes," dodal.

Statik několik dní po explozi nařídil trosky domu zbourat. Rodičům zemřelého pomohla s bydlením a zajištěním nejnutnějšího obec, příbuzní i sousedé.

VIDEO: Ve Strahovicích na Opavsku vybuchl rodinný domek. Jeden muž zahynul.

Video
délka: 01:28.28
Video se připravuje ...

Ve Strahovicích na Opavsku vybuchl rodinný domek. Jeden muž zahynul. Tomáš Ptáčník