Tři roky nikdo nic netušil. Až na děti samotné. Nakonec některé z nich prolomily mlčení a svěřily se rodičům. Musel to být pro ně šok.

Jedenáct děvčat a dva kluci jsou podle obžaloby oběťmi svého učitele základní umělecké školy, kam docházely na individuální lekce hry na kytaru. Nejmladší oběti bylo 9, nejstarší 14 let.

„Zneužil své důvěryhodnosti a vlivu z pozice učitele,“ opakovala u všech třinácti bodů obžaloby státní zástupkyně.

Prý chtěl být kamarád

Během lekcí pod nejrůznějšími záminkami děti osahával, líbal, říkal jim, ať si vyhrnou triko nebo sundají kalhoty. Děvčatům chválil postavu, chlapcům svaly. Když od žáků slyšel, ať přestane, přestal, ale často to na příští lekci zkoušel znova.

„Vím, že jsem dělal věci, které jsem dělat neměl. Chtěl jsem být kamarádský, ale překročil jsem hranici. Ublížit jsem nikdy nikomu nechtěl,“ řekl již dříve při výslechu muž.

Pláč před senátem

Obžalovaný učitel byl u soudu jako pěna, třásl se nervozitou. „Nechci vypovídat,“ řekl nejdříve muž, poté co ho soudce vyzval k vyjádření se k případu. Náhle však propukl v nekontrolovaný pláč. „Nechci do vězení, chci normálně pracovat,“ hlesl v slzách.

Odnesly si trauma

Některé děti mají trauma. Na hodiny už nechtěly chodit, schválně chodily pozdě nebo se doma se z lekcí pod nejrůznějšími záminkami vymlouvaly.

Rodiče některých z dětí proto vznáší prostřednictvím zmocněnce odškodné za způsobenou psychickou újmu. Částka se pohybuje od 100 tisíc do 200 tisíc korun.

Chlípnému pedagogovi hrozí 5 až 12 let za mřížemi. Soud bude pokračovat výslechy svědků a znalců.

VIDEO: Janu v dětství zneužil cizí muž: "Obviňovala jsem se, ale byl to nesmysl."

Video
délka: 38:44

Janu v dětství zneužil cizí muž: "Obviňovala jsem se, ale byl to nesmysl." Redakce Blesk