„Paní místostarostka kromě učitelů dala odměnu i sama sobě. Na tržbách v rodinném knihkupectví. A z městských peněz,“ řekl opoziční zastupitel Ivan Telařík (SPD). „Buď je to na trestní oznámení, trestuhodné, nebo na složení mandátu.“

Vybraných dvacet sedm učitelů dostalo na konci školního roku tisícikorunové poukazy, které měly být odměnou za jejich celoroční práci. Rada města odměny schválila, místostarostka Rysová přišla na originální způsob provedení. Poukazy totiž přivedla zákazníky do manželova knihkupectví Pohoda v Kopřivnici.

K učitelům patří kniha

„K učitelům patří knihy, proto jsem zvolila tuto formu daru,“ hájila se na posledním jednání zastupitelstva Rysová. „V okruhu patnácti kilometrů kolem Kopřivnice je knihkupectví Pohoda jediné. Nechtěla jsem, aby učitelé ještě museli jezdit třeba do Ostravy.“ Připustila však, že příště bude více zvažovat, jako formu daru učitelům zvolí.

V minulých dvou letech dostávali učitelé za odměnu poukazy na nákup do jednoho ze supermarketů. „I tam si přece mohou učitelé vybrat knihy, kdyby chtěli. A kdyby ne, tak si za poukazy mohli sami nakoupit, co chtěli,“ dodal Telařík.

VIDEO: „Učitelé jsou přestárlí,“ varuje profesorka. Kdo bude učit malé děti ve školách?

Video
délka: 03:44.28

„Učitelé jsou přestárlí,“ varuje profesorka. Kdo bude učit malé děti ve školách? David Budai, Aleš Brunclík