Gilová už jednou dříve rozhodla o tom, že ona ani senát podjati nejsou. Po odvolání Kramného proti verdiktu bylo usnesení Krajského soudu v Ostravě potvrzeno i Vrchním soudem v Olomouci.

Vznesena námitka

Obhájkyni Janě Rejžkové se ale nyní nelíbí žádost soudkyně, aby se k novým posudkům, hovořícím v Kramného prospěch, vyjádřil znalecký ústav. Jeho závěry mu totiž velmi přitížily.

„Ano, je projednávána námitka o podjatosti soudkyně,“ potvrdila mluvčí ostravského Krajského soudu Klára Krystynová.

Ať se tihle nevyjadřují

Jak uvedl server tn.cz, podle spolku Šalamoun znalecký ústav v Českých Budějovicích zpracovával revizní posudek, který potvrdil závěry ostravských znalců, že Monika a Klárka Kramné zemřely po zásahu elektrickým proudem.

Soudkyně stejný ústav požádala, aby se vyjádřil také k novým posudkům, které ale mluví v Kramného prospěch.

Nová šance?

Nové posudky jsou možná novou nadějí pro Kramného. V době, kdy případ Krajský soud v Ostravě řešil, ještě nebyly obhajobě k dispozici. Podaná námitka je krokem k cíli, kterým je obnova procesu.

Předsedkyně senátu rozhoduje o nově podané námitce neveřejně. „Jednání proběhlo za zavřenými dveřmi, veřejnost je z něj vyloučena,“ uvedla mluvčí Klára Krystynová. Vyrozumění o usnesení by nejprve měly dostat zúčastněné strany.

Už je to šest let

Podle soudů došlo k dvojnásobné vraždě na dovolené v Egyptě v červenci 2013. V lednu 2016 byl Petr Kramný Krajským soudem v Ostravě odsouzen na 28 let vězení, rozsudek následně potvrdil i Vrchní soud. Nic na tom nezměnily ani jednání u Nejvyššího a Ústavního soudu.

VIDEO: Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se!

Video
délka: 00:45

Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! Jan Jedlička

VIDEO: Znalci, kteří svědčili ve prospěch Petra Kramného v jeho procesu vraždy manželky a dcery, nyní sami stojí kvůli křivé výpovědi před soudem.

Video
délka: 00:36

Znalci, kteří svědčili ve prospěch Petra Kramného v jeho procesu vraždy manželky a dcery, nyní sami stojí kvůli křivé výpovědi před soudem Karel Janeček, Blesk