Neštěstí se stalo okolo 13:15 v horském terénu mezi obcí Ostravice a Lysou horou. Šestnáctiletého chlapce blesk srazil k zemi. „Zasahující lékař u něj zjistil stopy po zásahu, chlapec však neutrpěl popáleniny. Dívka stejného věku byla po působení účinků blesku otřesená a prochladlá,“ dělil mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl. Otřesená byla rovněž devatenáctiletá dívka, která neměla žádné vnější známky zranění.

„Padesátiletá žena byla úderem blesku podle všeho odhozena a při pádu na zem si poranila hlavu. Byla krátce v bezvědomí, se záchranáři však již později v kontaktu,“ popsal Humpl. Zdravotnické týmy všechny pacienty transportovaly do nemocnic, popáleného chlapce do Fakultní nemocnice Ostrava (FNO), ostatní čtyři do frýdecko-místecké nemocnice.

Mluvčí FNO Naďa Chattová řekla, že chlapec utrpěl popáleniny na 12 procentech těla. „Je mimo ohrožení života, v tuto chvíli je jeho zdravotní stav stabilizovaný. Nepřetržitě je monitorován na jednotce JIP, a to z důvodů možných kardiologických a neurologických komplikací. Následovat budou další odborná vyšetření,“ řekla Chattová.