Na různých místech města je k vidění 30 instalací, jejichž autory jsou nejen čeští a regionální architekti a umělci, ale také zahraniční autoři a studenti místních vysokých škol.

Festival chce upozornit na některá problematická místa ve městě, která stojí za to kultivovat, dotvářet a najít pro ně nová řešení. Ostrava na akci přispěla 2,5 milionu korun.

„Z praxe z jiných měst víme, že některé navržené instalace se staly součástí jejich veřejného prostoru – a totéž se může stát v Ostravě. Jestli to bude hřiště, zeleň nebo netradiční mobiliář, zjistíme do několika týdnů,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO).

Landscape se uskutečňuje pravidelně od roku 2014. Štafetu Ostrava převzala po šesti ročnících konaných v Praze, Plzni a Opavě. Návštěvnost akce v uplynulých ročnících přesáhla dohromady půl milionu účastníků z řad odborné i laické veřejnosti.

„Formou uměleckých instalací, výstav, happeningů se festival snaží zdůraznit význam veřejného prostoru a zeleně pro město. Vyhledává diskutabilní plochy, které mají potenciál stát se novými centry kulturního a společenského života. Tato místa se pak snaží oživit a nastínit jejich budoucí možný rozvoj,“ řekl ředitel festivalu Dan Merta.

Součástí letošního ročníku bude šest výstav, které začnou nejpozději v polovině června a přístupné budou až do 10. října. Více informací ZDE

VIDEO: Jak pohnout 25 tunami betonu? Jde to i pouhou rukou!

Video
délka: 00:45.60

Jak pohnout 25 tunami betonu? Jde to i pouhou rukou! youtube.com / Matter Design