Při střetu osobního auta a multikáry se zranili dva muži. Jeden z nich přitom zůstal při vědomí zaklíněný v osobním autě.

„Dana neváhala, vytočila tísňovou linku a informovala o situaci na místě. Potom se jí podařilo dostat do kabiny osobního auta a společně s dalšími lidmi poskytla zraněnému seniorovi první pomoc do příjezdu záchranné služby a hasičů,“ popsal situaci mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Sama kdysi havarovala

Pohotová žena prozradila, že se sama kdysi dostala do podobné situace. „Před pár lety jsem měla nehodu, ležela jsem v převráceném autě, zmatená, zraněná a sledovala jak kolem mě projíždí pomaličku auta, každý kouká… a jede dál. Zastavilo asi až páté auto,“ svěřila se.

Bez pomoci by se prý ven z auta nedostala. „Toto byl pro mě tak děsivý zážitek, že by mě vůbec nenapadlo nezastavit u jiné nehody, když tam ještě nebyly záchranné složky,“ ubezpečuje.

Dana je jednička

Při středeční nehodě zvládli hasiči svou práci na jedničku. Šoféra z osobáku vystříhali a společně s druhým motoristou předali do péče zdravotníků. „Těší nás, že jsou lidé jako paní Dana a její dcera, kteří i bez speciálního výcviku a vybavení neváhají a poskytnou pomoc, když je potřeba,“ dodal mluvčí hasičů.

Událost má ještě jeden šťastný konec. Danina dcera přijímačky nakonec stihla a zkoušky úspěšně zvládla. „Nevím, jestli jsme udělali všechno správně, ale snad se z toho oba páni brzy dostanou a budou v pořádku,“ uzavřela paní Dana.

VIDEO: Záchrana cestujících z havarovaného auta.

Fotogalerie
7 fotografií