Budovy jsou policie, město je má v bezplatné výpůjčce. V předešlých letech je město využívalo například k izolaci lidí bez přístřeší nakažených covidem. Nyní jsou ale prostory připravené pro uprchlíky.
„Je tam 208 lůžek a zatím sloužila na přespání jednu dvě noci, nyní by ale mohlo mít ubytování i dlouhodobější charakter. Primárně se chceme zaměřit na maminky s dětmi a případně seniory,“ řekla primátorka Markéta Vaňková.
V případě delšího pobytu chce město zajišťovat jedno teplé jídlo denně. „Dále mají možnost připravit si jídlo z potravin z potravinové banky. Jsou tam kuchyňky,“ poznamenala.
VIDEO: Strach Čechů z ruské invaze? Psycholog Dalibor Špok radí, jak odolávat úzkosti z války.
Strach Čechů z ruské invaze? Psycholog Dalibor Špok radí, jak odolávat úzkosti z války Pavlína Horáková
Lidé se o ubytování dozvídají v asistenčním centru na výstavišti. V pavilonu B si kromě bydlení mohou vyřídit registraci nutnou do tří dnů od vstupu do ČR, také víza se zdravotním pojištěním a také mají možnost zaregistrovat se na úřad práce.

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme vám dobrou noc.

Ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr., zvolen za Spolu) uvítal pozitivní atmosféru jednání mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Uvedl to na síti X.

Nejméně 1076 kubánských občanů bojovalo nebo bojuje za Rusko na Ukrajině, to uvedla 15. října ukrajinská vojenská rozvědka pro deník Kyiv Independent. 96 z nich zemřelo nebo se pohřešuje v akci.