Sešlo se 15 projektů, odvážných, neotřelých. Ten vítězný poslouží jako předloha pro avizované změny. „Potenciál N Toweru dle nás není zcela využitý. Přitom budova takového významu a charakteru se potřebuje přibližovat standardům výškových budov v zahraničí,” vysvětlil Igor Brukner, projektový manažer Natlandu.
Studenti se měli zaměřit na střechu nad 30. podlažím, foyer a okolí vstupu do brněnské dominanty. „Nechybí představa o prosklených plochách pod nohama, kavárně s občerstvením či kouřových efektech, které umocní vyhlídku coby pobyt v oblacích,“ prozradil Brukner.
Nej návrh vybere odborná komise na podzim. Investice do proměny N Toweru za desítky milionů korun jsou spojeny s rokem 2023. Nápad se líbí i hlavnímu architektovi města Brna Michalu Sedláčkovi, podtrhl i odborný zájem, kterého se stavbě doma i v zahraničí dostalo.
„To se stává zřídka, že budova, stavba z Česka, je oceněna i v zahraničí. V případě N Tower je to především tím, že nejde o typický skleněný mrakodrap – hranol – ale jak jeho figura, tak materiály fasády jsou originální. Návrhy jsem viděl. Dokážu si představit, že dojde k úpravám horní části budovy, tedy té nástavby, která z N Tower udělala nejvyšší budovu v Česku," řekl Sedláček..
Nejvyšší v Česku
Stavba mrakodrapu začala v dubnu 2011, celkové náklady se vyšplhaly na 800 milionů korun. Budovu s 30 patry a 695 schody navrhla Architektonická kancelář Burian – Křivinka. Původně AZ Tower byl slavnostně otevřen 26. června 2013. Loni budovu koupila investiční skupina Natland a její název změnila na N Tower.