Následovat bude vedení nemocnice a další zaměstnanci. Kolem 2000 vakcín z celkové dodávky dostane Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Vakcíny podle ředitele dorazily v pořádku.

„Vše jsme zkontrolovali. Dnes budou vakcíny tiše odpočívat a v neděli ráno začneme očkovat. Je to velmi důležitý krok k tomu, abychom se zase mohli co nejdříve vrátit k nějakému trochu normálnímu životu a více se starat o ty necovidové pacienty,“ konstatoval Štěrba.

Po ministru zdravotnictví podstoupí očkování asi desítka zaměstnanců z vedení nemocnice. „Budeme očkovat naše zdravotníky a seniory v nemocnicích a dále jsou v plánu senioři v Brně a léčebny dlouhodobě nemocných,“ řekl Štěrba.

Podle dřívějších informací nemocnice je v plánu, že v lednu by se mělo dodávat týdně až 10.000 vakcín. Po zdravotnících by měli na řadu přijít senioři a ohrožené skupiny, poté další veřejnost.

Očkovací sérum firem Pfizer a BioNTech je první a zatím jediné, které Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zaregistrovala pro použití v Evropské unii. Další vakcíny nyní posuzuje. Do tuzemska by ještě do konce roku mělo podle vyjádření ministra Blatného dorazit dalších 20 tisíc dávek.

Celkem má Česko zajištěno téměř 12 milionů dávek pro cca sedm milionů obyvatel.

VIDEO: Ministr Blatný o očkování proti covidu-19

Video
Video se připravuje ...

Blatný o očkování proti covidu-19: Česko bude očkovat, v přípravách neselháváme! Pro koho budou první vakcíny? Jan Jedlička / Blesk