„Nemocnicím momentálně chybí stovky zdravotníků, kteří se ocitli v karanténě nebo pracovní neschopnosti. Ti zbylí jsou už vyčerpaní a zaslouží si maximální podporu,“ vysvětlil Tomáš Křemenák, jenž spolupráci Lidí z Baru s nemocnicemi koordinuje.


Barmani kompletují pro FN Brno, FN u svaté Anny, Úrazovou nemocnici a Nemocnici Milosrdných bratří ochranné štíty. „Čtyřčlenná směna zvládne za jeden den poskládat kolem 700 kusů. Od minulého týdne jsme doručili už kolem sedmi tisíc štítů,“ upřesnila Barbora Taszková, která jinak pracuje jako barmanka v baru Slast na Zelném trhu.

Lidi z Baru kromě toho několikrát týdně rozvážejí do brněnských nemocnic termosky s výběrovou kávou, limonády vlastní produkce a domácí sladké pečivo v čele s oblíbeným mrkvovým dortem. „Z ohlasu zdravotníků víme, že jim dobroty dělají velkou radost a pomáhají jim ustát toto složité období,“ ujistil Křemeňák.


Gastronomickou skupinu Lidí z Baru tvoří 150 lidí. Zahrnuje podniky Bar, který neexistuje, Super Panda Circus, 4pokoje, Whiskey Bar, který neexistuje, Slast a hotel Anybody. Barmani přiznávají, že prochází nejhorší krizí ve své historii. Přežít současnou situaci se snaží zřízením e-shopu, na němž nabízí vánoční dárky.

Fotogalerie
7 fotografií