Stavba téměř 35 metrů vysoké rozhledny uspěla v prvním ročníku participativního rozpočtu, kdy obyvatelé sami navrhují, co by ve svém okolí rádi uvítali. Město vyjde stavba na 6,6 milionu korun.

„Rozhledna bude hotová v polovině prosince,“ řekl Robert Arban z firmy, která má konstrukci na starost.

Práce je podle něj docela náročná. „Musíme stát na rozhledně, když k sobě šroubujeme jednotlivé části. Trochu se to kýve. Kromě korunky ještě zbývá propojit v jedné části schodiště, dodělat zábradlí a navléknout kolem něj sítě. Práce je ještě dost a záleží i na počasí, když prší, tak to nejde,“ dodal Arban.

Výhled na okolí Brna

Obora Holedná, v níž se chová i vysoká zvěř, je oblíbeným výletním cílem Brňanů a z některých míst, kde je nízký les, je výhled do okolí. Rozhledna však zatím na druhém nejvyšším vrcholu lesa mezi Jundrovem, Bystrcí a Kohoutovicemi chyběla.

Vrchol je v nadmořské výšce 391 metrů a poskytne výhled na podstatnou část Brna a kopců především na západ a sever od města.

Další rozhledny

Mezi moderní rozhledny v Brně patří například konstrukce na Ostré horce v Soběšicích z roku 2005, která stojí na kopci jen o 13 metrů vyšším. Před několika lety vznikla také rozhledna v Komárově na bývalém komíně ve sportovním areálu Komec.

Jako rozhledna také může sloužit běžně nepřístupná vyhlídková věž pavilonu G na výstavišti, téměř stoletá rozhledna je i v lesoparku na Kamenném vrchu, kvůli vzrostlému lesu už však dávno výhled nenabízí.

Baví vás rozhledny? Kupte se průvodce Blesku po českých rozhlednách a vyrazte na výlet.Koupíte ho na stáncích za 69 Kč nebo ZDE

Fotogalerie
6 fotografií