„Maso univerzita prodává v sídle školního podniku ve Křtinách, univerzitní menze i přes síť specializovaných obchodníků,“ řekl mluvčí Mendelu Filip Vrána. Podle něj jde o lokální potravinu s krátkým zpracovatelským řetězcem.

„Zvěř musíme regulovat mimo jiné z důvodu ochrany nových výsadeb po kůrovcových kalamitách,“ dodal mluvčí.

Maso univerzita prodává v sídle školního podniku ve Křtinách, univerzitní menze i přes síť specializovaných obchodníků.

Hlavní lovčí: Zvěřina je kvalitní maso

„Zvěřina je jedno z nejkvalitnějších mas, protože obsahuje velmi malé množství tuku a vysoký podíl bílkovin. Obecně má zvěřina vysokou dietetickou hodnotu," vysvětluje Petr Veselý, hlavní lovčí a zpracovatel zvěřiny z křtinského školního podniku.

Přirozený chov zvěře podle něj nezatěžuje životní prostředí, a tak se dá říct, že je jedním z nejšetrnějších způsobů výroby potravin. Zvěř navíc žije volně v přírodě, živí se pouze přirozenou potravou a je pravidelně odborně sledována.

Do bourárny dodávají maso myslivci

Školní podnik zvěřinu zpracovává ve vlastní bourárně ve Křtinách, kam vyškolení myslivci sváží prvotně očištěné úlovky. „Odborně proškolený personál zvěř umístí do chladícího zařízení, kde je důkladně zkontrolována a zpracována ke koncovým odběratelům," říká k postupům Veselý.

Maso je vykostěno, naporcováno a vakuově zabaleno, což zajišťuje prvotřídní kvalitu i chuť.

Je libo srnčí, kančí, dančí, jelení nebo mufloní?

V současné době je lovecká sezóna ve své nejbohatší fázi. K dispozici je tak srnčí maso, kančí, dančí i jelení nebo mufloní. Největší zastoupení má v tuto chvíli časově velmi omezené srnčí maso.

Veselý však upozorňuje, že nabídka zvěřiny se mění. „Vzhledem k sezónnosti a přírodním zákonům je velmi těžké odhadnout, jaké maso bude v následujícím období k dispozici. V jednom týdnu se tak může objevit v nabídce jen srnčí maso, zatímco další týden může být nabídka zvěřiny výrazně pestřejší," vysvětluje lovčí.

Zvěř žije v hlubokých hvozdech v okolí Brna

Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny, který vlastní Mendelova univerzita v Brně, již dlouhou dobu zpracovává zvěřinu. Ta pochází z více než 10 000 hektarů univerzitního lesa, které rostou od severního okraje Brna až do Moravského krasu.

Školní lesní podnik pěstuje lesy šetrným způsobem, využívá tak přirozené síly přírody a omezuje například holoseče. Letos – kvůli kůrovcové kalamitě – vysadí 800 tisíc sazenic na ploše 104 hektarů.

Fotogalerie
10 fotografií