Bezprostředně po bouřce bylo bez proudu dokonce 19 tisíc domácností. „Jen na Hodonínsku se nám od úterý podařilo dodávky elektřiny obnovit pro 10 tisíc domácností, ale výpadky proudu se stále týkají 5000 domácností. Na Břeclavsku je bez elektřiny asi 600 domácností a v oblasti Brno - venkov zhruba 1000. Všechny naše pracovní čety jsou od rána opět v terénu a pokračují v odstraňování poruch. Předpokládáme, že dnes se podaří vše vyřešit,“ uvedla mluvčí energetické společnosti E.ON Martina Slavíková.

Před středečním polednem energetici snížili počet postižených domácností na tři tisíce.

Jihomoravští hasiči likvidovali následky bouřky provázené silným větrem téměř do půlnoci. Pomáhali u 125 případů, většinou odstraňovali nebezpečně nahnuté nebo vyvrácené stromy a zlomené větve.

Nejpostiženější obcí se pravděpodobně staly Vlasatice, kde hasiči odstraňovali větší množství spadaných stromů a provizorně zakrývají poškozené střechy rodinných domů. Zásah tam trval přes půlnoc,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Vichr urval střechu nemocnice

Prudká vichřice zasáhla a zdecimovala v úterý večer také celé části Brna. Vzrostlé stromy padaly jako sirky a z dětské nemocnice odletěla střecha.

„Během jediné hodiny, od 19 do 20 hodin, jsme vyjeli k osmdesáti případům. Většinou šlo o popadané stromy,“ řekl operační důstojník hasičů.

Vichr byl tak silný, že z Dětské nemocnice v Černých Polích serval a odnesl kus střechy. Vichr zároveň vyvracel vzrostlé stromy v Králově Poli. Škody jdou podle předběžných odhadů do milionů.

Fotogalerie
18 fotografií