Baťův kanál ve Veselí nad Moravou se začal po rekonstrukci koryta opět napouštět. „Provozovatelé přijdou minimálně o jeden až dva miliony korun a to do toho nejsou ještě zahrnuty tržby z občerstvení. Individuální turistika v dalších měsících už ztráty nemůže dorovnat. Pro mnohé tyto skupinové výlety tvoří až 50 % jejich sezonních tržeb,“ vysvětlil náměstek jihomoravského hejtmana Roman Hanák (36, ČSSD).

Problém potvrzují přímo i provozovatelé. „Pro květen a červen byly vždy dominantní skupinové školní výlety. Pokud bychom zahájili sezonu v podstatě až v červenci, pro nás osobně by to byla ztráta asi 30 % všech příjmů,“ uvedl Lukáš Habarta, který provozuje přístaviště ve Veselí nad Moravou.
Video
délka: 00:17.03

Baťův kanál ve Veselí nad Moravou se v úterý 21. dubna opět začal napouštět. Hynek Zdeněk, blesk.cz

Hanák proto po ministru zemědělství požaduje, aby podnikatelům na Baťáku snížil nájmy a zároveň prodloužil sezonu z konce září do konce října. „Minimálně bez této pomoci se jinak ocitnou na hranici další životaschopnosti,“ upozornil Hanák.

Baťův kanál je pro jižní Moravu velmi důležitý, tradičně totiž patří mezi jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů. Ročně na něj zamíří přibližně 100 tisíc návštěvníků.

Fotogalerie
8 fotografií