Podobně se už v minulých dnech rozhodly i další nemocnice v kraji, například Znojmo, Kyjov, Břeclav, Hustopeče i brněnská Úrazová nemocnice. Zákaz návštěv platný od úterý ohlásila nyní i Fakultní nemocnice Brno. Týká se všech pracovišť, tedy Bohunic, Dětské nemocnice a porodnice na Obilním trhu.

„Aktuální situace v onemocněních chřipkou se natolik vyhrotila, že jsme přistoupili k plošnému zákazu návštěv. Chápu, že je to pro příbuzné pacientů i pacienty samotné těžké, na druhé straně by jistě nikdo nechtěl nemocného člověka ještě více ohrozit,“ uvedl ředitel svatoanenské nemocnice Vlastimil Vajdák.

Onkologický ústav nezavře

Například Masarykův onkologický ústav ovšem zůstane nadále přístupný pro návštěvy. „Pro onkologické pacienty je důležitý kvůli psychické pohodě kontakt s těmi nejbližšími. Ale apelujeme na návštěvníky, aby - pokud se necítí dobře - do nemocnice za svými blízkými nechodili,“ uvedla mluvčí ústavu Zuzana Joukalová.

Krajská hygienická stanice v pátek evidovala 2017 nemocných na 100 tisíc obyvatel, v Brně dokonce 2302. Hranice epidemie je 1600 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

VIDEO: Hlavní hygienička: Očkovat proti chřipce je možné i teď, nejlepší ochrana je prevence.

Video
délka: 21:07.97

Hlavní hygienička: Očkovat proti chřipce je možné i teď, nejlepší ochrana je prevence redakce Blesk