Podle zdroje Blesku chlapeček už svůj boj o život s největší pravděpodobností vyhrává! „Držel jsem maličkého za ručičku, když měl ty hrozné křeče. Když jsem ho viděl naposledy, už se ale smál a byl úžasnej,“ popsal Blesku pan R., jehož syn je po těžké havárii v kritickém stavu a s chlapečkem ležel na jednom pokoji oddělení ARO.

S tatínkem kloučka si u lůžek synů v brněnské dětské nemocnici hodně povídali. „Myslím, že teď už očkování svých dětí u manželky prosadil,“ domnívá se pan R. „Ale těm, co nenechaj děti očkovat, bych povinně dal týden pobytu na ARO u dětí,“ vzkázal.

Matku dítěte se Blesk snažil zkontaktovat, ale marně. Nekomunikuje. Chlapeček skončil v nemocnici poté, co si do nosánku strčil knoflíkovou baterii. Měl ho poraněný a lékaři mu předepsali antibiotika, ty mu údajně máma nedala. Vakcínu proti tetanu mu ale nepíchli, nenapadlo je, že tak malé dítě není očkované.

Je čin promlčen?

Rodina chlapečka možná vyvázne bez postihu, »jen« s otřesným životním zážitkem. Možná pokuta 10 000 korun za nenaočkování dítka tetanem je totiž podle brněnských hygieniků již promlčena. Jak budou dál postupovat, rozhodnou tento týden.

Vytřít nosík močí

Matka chlapce je podle lékařů přehnaně starostlivá, přesto zřejmě synovi nedala předepsaná antibiotika a na facebooku sháněla informace a názory, jak mu pomoci bez léků. Řada »ezokamarádek« ji v rozhodování nedat léky podporovala. Jedna dokonce radila vytírat poraněný nosánek uchošťourem namočeným v moči.

Video: Stopka pro lékaře, kteří systémově falšují potvrzení o očkování. Podle Prymuly popírají princip západní medicíny

Video
délka: 17:33.72

Stopka pro lékaře, kteří systémově falšují potvrzení o očkování. Podle Prymuly popírají princip západní medicíny redakce Blesk