Systém funguje už od 1. září loňského roku. Pokutu za neoprávněné parkování v modré zóně ale dosud nikdo nedostal! Sazba je přitom až 2500 korun.

„Až nyní se podařilo vyřešit dva největší technické problémy, což je spárování plateb a oprávněnost sbírání dat,“ vysvětlil radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

Pokutu zpětně vymáhat nebudou

Příští týden zahájí město zkušební provoz. Pokud vše bude fungovat, jak má, pokuty začne od řidičů vymáhat od března. „Kdo neoprávněně parkoval od začátku platnosti systému až dosud, pokutu nedostane,“ uvedll Kratochvíl.

Pokud se systém osvědčí, magistrát předpokládá, že se brzy rozšíří z Brna-střed i do dalších městských částí. „Do té doby chceme ale systém změnit tak, aby byl pro uživatele přívětivější. Víc k tomu sdělíme až po jednání se starosty jednotlivých městských částí,“ dodal Kartochvíl.

VIDEO: Kontrolu rezidenčních míst provádí bílá toyota, která snímá registrační značky aut. Systém je následně kontroluje, zda auta parkují oprávněně.

Video
délka: 00:15.36

Střed Brna už objíždí bílá toyota osázená kamerami: První narušitelé rezidentního parkování mohou očekávat obsílku od března. Blesk TV Jiří Nováček