O kancelářské prostory v blízkosti centra, které mají velmi dobrou dostupnost veřejnou dopravu, je velký zájem. To je přesně případ bývalé Vlněny, která leží mezi vlakovým a autobusovým nádražím. Největší budova je nyní již obsazena, zbývající dvě jsou obsazeny částečně,“ uvedl jihomoravský ředitel CTP Tomáš Budař.

Developeři proto chtějí v areálu postavit další dvě nové budovy, které by měly mít plochu 20 tisíc m2. „Postupně posíláme archeology tam, kde chceme stavět,“ upřesnil Budař. Podle jeho odhadu je nyní zájem o nové kanceláře ze 70 procent ze strany firem, které se rozšiřují. Zbytek tvoří většinou nové a menší firmy.

Oblast okolo Dornychu se v posledním desetiletí výrazně proměnila ze zanedbaného koutu Brna v místo, kudy proudí denně tisíce lidí. Vzniklo zde nákupní a zábavní centrum Vaňkovka a administrativní výškový dům Dorn. Naplánovaná je i modernizace autobusového nádraží na Zvonařce.

VIDEO: Centrum Brna se postupně mění v modernější. Takto se změnil jeden ze tří mrakodrapů na ulici Šumavská.

Video
délka: 02:35

Takto proměnu mrakodrapu v centru Brna zachytila kamera. Video vznikalo celý rok tak, že každý den vznikl jeden snímek. Šumavská Tower s.r.o.