Podle obžaloby Otradovec kontaktoval před čtyřmi lety potomka brněnské továrnické rodiny Georga Bilka a nabídl mu pomoc při vyřízení dědictví po rodičích. Bilkovi je nyní 91 let a žije ve Vídni, kde ho Otradovec tehdy navštívil.

Senior dal podle obžaloby Otradovcovi plnou moc, aby ho v záležitosti zastupoval před úřady, a Otradovec pozemek nedaleko svého bydliště skutečně pomohl Bilkovi získat. Potom ale podle spisu použil plnou moc a převedl pozemek na sebe darovací smlouvou. Bilkovi chtěl dát zhruba čtvrt milionu korun, což je ale zlomek tržní ceny, podle obžaloby Bilkovi vznikla škoda 2,8 milionu Kč.

„Odmítám obžalobu, jsou tam uváděny nepravdy, které jsou nepodložené. Odmítám, že bych kohokoliv okradl nebo že bych se obohatil,“ uvedl před soudem Otradovec.

Podle něj se s Bilkem dohodli na darování pozemku s odstupným 10 000 eur (zhruba 260 000 Kč), z toho polovinu mu zaplatil. Otradovec se brání i tím,  že se domníval, že je pozemek bezcenný, protože jde o zahradu ve vnitrobloku, kam se ani nedá dostat.

Bilek s převodem na Otradovce nesouhlasil, proto na něj podal trestní oznámení pro podvod a žalobu o určení vlastnictví. Městský soud v Brně v civilním řízení letos v únoru pozemek přiřkl Bilkovi, rozsudek ale není pravomocný, Otradovec se proti tomu odvolal.

Otradovec už v minulosti ukončil členství v TOP 09. Zdůvodnil to tím, že nechce stranu poškozovat, přestože se cítí nevinný. Letos v dubnu rezignoval na místo zastupitele Brna-střed.