Velmi početné mezinárodní pole slibuje policejní mistrovství v jezdectví. Kromě tuzemských zástupců totiž přijedou i policisté z Belgie, Maďarska, Německa, Polska, Ruska, Slovenska a Velké Británie.

„Návštěvníci se mohou v pátek na náměstí Svobody těšit od 14 hodin na koncert Hudby hradní stráže a Policie České republiky. V 16 hodin bude na stejném místě následovat  defilé jízdních ekip a oficiální zahájení závodů,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Hlavní program přijde na řadu v sobotu. „V areálu na Panské Líše budou zápolit jezdci i zvířata. Od deseti hodin uvidí diváci skokové derby, které prověří koně a jezdce při zdolávání přírodních a parkurových překážek. O půl druhé odpoledne proběhne druhá soutěž v policejním parkuru. Ten je postaven tak, aby divákům přiblížil policejní práci,“ doplnil Šváb.

Obě akce jsou veřejně přístupné. „Přichystali jsme i prezentaci policejní techniky a návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program,“ dodal policejní mluvčí.

Video
délka: 03:52.13

Policisté z osmi států poměří o víkendu své síly v jezdectví. Diváci se mohou těšit na atraktivní program. Policie ČRFotogalerie
6 fotografií