Zázrak, ve který na začátku věřil málokdo. Podle slov lékařů vyžadovalo nesmírné úsilí zachránit život Veronice i dítěti. Pro takovéhle případy podle nich neexistuje žádný jasný návod, a to, že se malý Daniel narodil v osmém měsíci, byl pro ně obrovský úspěch.

O miminko se staral Veroničin bratr a jeho žena, ale to už možná dlouho nebudou muset. Veronika se totiž z kómatu probrala a začíná se zotavovat. „Pořád bojuji, ale mám se výborně. Jsem tak trochu jako můj malý Dáda. Tak jako se postupně všechno nové učí on, tak i já sama si znovu všechno oživuji,“ vzkázala přes rodinu a lékaře Veronika Mladé frontě Dnes.

„Většinou pacienti v tomto stavu zůstávají bez jakéhokoli vývoje celé roky až do smrti. Jen opravdu zlomek z nich se začne zlepšovat. To, že by se pacient zcela probral a vrátil se ke svým běžným aktivitám, je za hranicí zázraku,“dodává primářka.

Blesk zastihl telefonicky chlapečkovu babičku Jaroslavu Tlustou (58) v kladrubské nemocnici, kde právě doprovázela svoji dceru na rehabilitačních procedurách! „Prospíváme a šlapeme dál. Stav dcery se hodně zlepšil, vnouček nám krásně prospívá,“ vzkázala všem paní Tlustá

V případě Veroniky použili lékaři speciální metodu tzv. bazální stimulace, kdy stimulovali celé tělo a mozek pacientky. S probuzením pomáhala celá její rodina a hlavně maminka. Veronika je veliký bojovník a je odhodlaná se všechno znovu naučit co nejdřív, aby nemusela být upoutána na lůžko a mohla se postarat o svého malého synka.

Fotogalerie
3 fotografie