"Kurz probíhá formou intenzivní výuky od pondělí do soboty. Studenti jsou rozděleni do 12 kurzů podle stupně pokročilosti," sdělila ČTK Eva Rusinová, ředitelka letní školy a vedoucí Kabinetu češtiny pro cizince na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.
Po výuce následuje doplňkový odpolední program, například přednášky, besedy, semináře a jazyková cvičení. Na večery pořadatelé připravili třeba projekce českých filmů a kondiční cvičení, ale také diskotéku a posezení u cimbálu. Na přednáškovém programu se podílejí zahraniční bohemisté z univerzit v Evropě i zámoří.
Výuku doplní několik exkurzí a výletů, například do Moravského krasu s návštěvou varhanního koncertu ve Křtinách, do Telče a Prahy. Studenti si prohlédnou také brněnskou vilu Tugendhat.
"Nejstarším účastníkem je student s rokem narození 1953, nejmladší účastník se narodil v roce 2001," uvedla Rusinová. Letní školy češtiny se tradičně konají také v dalších městech, například v Praze a Olomouci, kde začíná tuto neděli. Účastní se jich jak stipendisté, tak studenti, kteří si pobyt hradí sami.