Ideální počasí čekalo 26. prosince na účastníky tradičního běhu, na kterém se setkávají jak vrcholoví sportovci, tak i hobíci, jejichž hlavní motivací je pouze shodit nějaké to kilo.

„Kdysi jsme to s kamarády vymysleli a pak jsem měl na 50 let zabité Vánoce,“ řekl se smíchem spoluzakladatel a pořadatel prvních 50 ročníků Alois Vrbovský (89). Byl moc rád, že se poté závodu ujali jeho nástupci.

„Tento běh přilákal už hodně známých jmen. Lubomír Tesáček tady zaběhl traťový rekord a o týden později se stal halovým mistrem Evropy v běhu na tři tisíce metrů. Proto platí: Kdo chce vyhrát mistrovství Evropy, musí běžet v Kyjově,“ dodal důležitou radu Vrbovský.

Suverénním vítězem letošního ročníku se stal Matěj Hřebačka z Hodonína, který trať zdolal za 25:49 min, druhý byl Ondřej Studnička ze Šumperka a třetí Milan Viktora z Pardubic. Ženám kralovala Zuzana Polohová z Bratislavy v čase 32:04, druhá byla Danka Truksová z Podolí a třetí Jarmila Hastíková z Veselí nad Moravou.