Kulturní a informační centrum města Brna zpřístupní místa, kam se jen tak nepodíváte. Letos online. „Na tento dubnový víkend jsme připravili live streamy, online prohlídky a nejrůznější videa z míst, která jsou součástí letošního ročníku festival Open House Brno 2020,“ upřesnil manažer TIC Brno Jan Gerych. Prohlídky budou dostupné na facebookové stránce OpenHouseBrno týden.

 

Skvosty Brna

Uzavřená pro návštěvníky je například Arnoldova vila, stojí před rekonstrukcí. Nyní je na seznamu nejohroženějších kulturních nemovitých památek ČR,“ říká Gerych. Arnoldova vila stojí v nejstarší vilové kolonii v Brně, která byla založena počátkem šedesátých let 19. století na svazích Černých Polí nad lužáneckým parkem. Do roku 2013 byla využívána jako mateřská škola. 

Už zapomenutou brněnskou památkou je Palác Bochnerů ve čtvrti Trnitá. Byl součástí areálu legendárního českého textilního podniku Vlněna v Přízově ulici. Dalším zajímavým místem k virtuální prohlídce je Berglův palác. Chlouba Brna, majestátní dům se starobylou novogotickou fasádou, stojí na rohu Moravského náměstí a Lidické ulice. 

 

Panelák za 150 milionů

„Na facebooku OpenHouseBrno už je uloženo video o novostavbě DomeQ. Jedná se o luxusní rezidentní bydlení, kombinované ubytování pro studenty a pracovníky bussinesparku, experimentální projekt i se společenskou zónou,“ doplňuje manažer.

DomeQ, jak se výškový „panelák“ jmenuje, se nachází se v bývalé průmyslové zóně Ponávka ve Škrobárenské ulici. Stál 150 milionů a nabízí 159 pokojů.

VIDEO: Když promluví zdi: Kramářova vila v Praze, rezidence českých premiérů.

Video
délka: 03:02.74

Když promluví zdi: Kramářova vila Zuzana Štíchová, Jan Jedlička