Kuriozitou byl burger se žabími stehýnky. O klasické „hambáče“ s trhaným hovězím masem, byl ale paradoxně větší zájem. „V minulých letech jsme měli v nabídce dokonce šnečí burger. Speciality zaujmou, ale lidé si koupí raději klasiku,“ myslí si organizátor festivalu Bedřich Snášel. 

Video
délka: 00:20

Dvacet pět tisíc lidí ochutnávalo kuriozity jako humří a pštrosí burger, či žabí stehýnka v housce. mm

Vařil pro královnu a navrhl burger

To potvrzují i samotní návštěvníci festivalu. „Burger, který jím, se obsahuje chutné hovězí maso a omáčku. Manželka si dala burger, ve kterém je víc zeleniny, kupř. zelí, mrkev,“ říká jeden z hostů Daniel Marcek. Kromě hovězího byly populární i hamburgery s bezlepkovým pečivem a vegetariánské varianty.

Zajímavostí byl královský burger, jehož recepturu připravil kuchař Michal Krpec, který vařil i pro královnu Alžbětu II. Krpec pracoval v restauraci Donalda Trumpa mladšího v Irsku. Když královna zavítala na oficiální návštěvu, zde se konal banket.

American drink s chia a kokosem

K jídlu se podávalo pivo především od oblíbených malých pivovarů, míchané koktejly, ale i zvláštnost – tzv. American drinks. „Mladí tyto speciální drinky přímo zbožnují. Jsou k dostání v plechovkách a nabídka je obrovská,“ ukazuje Snášel na nápoje z aloe vera, kokosu, chia semínek a jiné originály „oblečené“ do pestrobarevného plechového kabátu.