Letošní novinkou jsou skleněné krýgly. „V loňských letech jsme měli vratný plastový kelímek. Jinde ve světě se ale na podobných akcích pije z klasických krýglů. Je to ekologičtější. Navíc nemáme vstupné na festival, čili koupě krýglu je takovou vstupenkou na akci,“ říká manažerka festivalu Markéta Štěrbová.

Video
délka: 00:21.86

Světový Pivní festival na náměstí Svobody: polské pivo, židovské uzené hovězí a mexické burrito mm

Putovní krýgly a mega chleba

Mě se putovní malé krýgly líbí. Jsem rád, že budu mít něco na památku. Zatím jsem si dal polotmavé pivo, začínám ochutnávat. Přišel jsem si udělat žebříček těch nejlepších piv,“ usmívá se František Superata, který neobvyklé příjmení zdědil po předcích pocházejících z východní Evropy.

Stánky nabízí velké množství jídla. Můžete si koupit hamburger, žebra, klobásy, steaky, špízy, kachnu, ale i burrito. Zajímavostí je účast polského pivovaru Dukla, jehož pivo není v České republice běžně k dostání. „Poláci také prodávají jídlo – kupříkladu v Česku nepříliš známý mega sýrový chleba,“ tvrdí manažerka.

Pastrami doma neuvaříte

„Lákadlem na pivních slavnostech mezi pochutinami je také sendvič pastrami,“ myslí si Štěrbová. Židovskou lahůdku zná lidstvo po staletí, ale Česko speciální úpravu masa (tenoučké plátky zauzeného hovězího) objevuje až v poslední době. Dobrotu si doma jen tak nevyrobíte. Museli byste totiž vlastnit profesionální udírnu. 

Fotogalerie
12 fotografií