Jihomoravský kraj předpokládá, že bude ztrátovou linku i nadále dotovat, a to přibližně dvěma desítkami milionů korun ročně. „Nyní vybíráme dopravce v zadávacím řízení. Pokud by se ale našel někdo, kdo by byl schopný zajistit spojení bez nároku na kompenzace od kraje, zadávací zřízení zrušíme a linka bude jeho,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Linka Brno-Mnichov fungovala od roku 2015, původně jednou denně. Od května 2018 létaly v každém směru dva lety denně od pondělí do pátku. „Měsíčně ji využívalo asi 2 200 lidí. Loni zaplatil kraj společnosti BMI regional za provozování linky 22 milionů korun,“ upřesnila mluvčí kraje Monika Brindzáková.

V současné době létají z Brna letadla pouze do Londýna a Milána. V dubnu začne fungovat nová linka do Berlína. Brněnské letiště je tak využito hlavně v letní sezóně, kdy ho využívají letecké společnosti charterových letů do turistických destinací.

VIDEO: Na brněnském letišti přistávají zejména letadla v letní sezóně, která přepravují cestující z/do turistických destinací.

Video
délka: 01:33

Brněnské letiště je využívané hlavně v letním období, kdy jej využívají turisté k cestám za vysněnou dovolenou. Takto vypadá přistání v Brně. Hynek Zdeněk