A to bez jakékoliv náhrady. „Železniční spojku uzavíráme kvůli omezení dopravní kapacity,“ uvedl mluvčí koordinátora dopravy firmy Kordis Květoslav Havlík. Na kolejích není totiž pro vlaky kvůli opravě zabezpečovacích zařízení dost místa.

Spojka je přitom nyní naprosto klíčovou pro každodenní pohyb desítek tisíc lidí po Brně. Vlaky na ní jezdily i v 15minutových intervalech a nahrazovaly MHD, která v centru jezdí krkolomnými oklikami kvůli strženému mostu v Zábrdovicích.

Omezení se týká linky S33 mezi hlavním nádražím a Královým Polem, S6 mezi hlavním nádražím a Židenicemi a S2 mezi hlavním nádražím a Rájcem-Jestřebím nebo Blanskem.

Nadále přitom platí i veškerá omezení při dlouhodobé vlakové výluce, která od prosince omezila provoz na hlavním nádraží a moravskou metropoli zcela ochromila.

VIDEO: Brno čeká další dopravní kolaps. Kvůli opravám na hlavním nádraží budou vlaky z mnoha směrů končit už v Židenicích.

Video
délka: 00:33
1080p 720p 360p

Brno čeká další dopravní kolaps. Kvůli opravám na hlavním nádraží budou vlaky z mnoha směrů končit už v Židenicích Jiří Nováček, Blesk