Ranní námraza těžce zasáhla Prahu. Jako první hlásily komplikace železnice: „Došlo k poškození trakčního vedení v rámci odstavného nádraží jih, kde jsou přes noc odstaveny vlakové soupravy. Nad částí kolejí tak není elektrický proud, proto jsme ráno měli problémy s vystavením vlaků,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Jolík.

Mimořádná událost se zatím dotkla příměstských linek S2, S4 a S7. Někde, například mezi Berounem a Prahou nebo Prahou a Kralupy nad Vltavou, podle něj mohou cestující zaznamenat ještě zpoždění, případně odřeknutí konkrétního spoje. „Ale intervaly mezi spoji jsou krátké a doprava je všude zachována,“ uvedl. Vlaky neodjely do Berouna, Kolína a Kralup nad Vltavou.

Odpoledne měly problémy osobní vlaky i rychlíky na Hlavním a Masarykově nádraží v centru hlavního města. „Provoz v uzlu Praha hlavní nádraží a Praha Masarykovo nádraží je pro elektrickou trakci značně omezen,“ informoval na svém webu Ropid, organizátor dopravy v Praze a okolí. Podle Českých drah byly některé vlaky, které na tyto stanice přijíždějí nebo z nich odjíždějí, opožděny o zhruba 20 minut. Část příměstských linek vyjela ze Smíchova.

Ráno kvůli námraze na trolejovém vedení odřekly České dráhy osobní vlak z Českého Brodu do Prahy.

Fotogalerie
5 fotografií