Volných bytů je ve městě nedostatek, a ceny bydlení tak dosahují historického maxima. Za metr čtvereční v novém bytě se v Brně průměrně platí přes 70 tisíc korun.

Vyvolávací cena nejlevnějšího dvoupokojového bytu o rozloze necelých 50 čtverečních metrů bude v dražbě developera 6,5 milionu korun, nejnižší možný příhoz je 50 000 korun.

Rezidenční čtvrť

Bytové domy se začaly stavět letos v září, komplex má být hotov začátkem roku 2020. Už nyní je prodáno nebo rezervováno 26 bytů z celkem 47. Masarykova čtvrť patří dlouhodobě mezi nejžádanější lokality k bydlení v Brně. Vzhledem k tomu, že je z velké části zastavěna vilami a menšími bytovými domy, je ale možnost koupit tam byt velmi omezená.

„Do aukce uvolníme tři čtyřpokojové, tři třípokojové a dva menší, dvoupokojové byty v nejvyšším patře domu. Většina bytů je orientována na jih, jde o velmi světlé byty s výhledem na Pisárecké údolí kolem řeky Svratky,“ uvedl obchodní ředitel společnosti František Šudřich.

Staví se málo

Bydlení v nejvyšších patrech je podle něj nejpopulárnější, proto chce společnost vyzkoušet prodej prostřednictvím aukce právě na nich.

Podle údajů Českého statistického úřadu stavebníci za devět měsíců letošního roku dokončili o 38 procent méně bytů a rodinných domů než ve stejném období loňského roku.

VIDEO: Bytová krize: Senioři končí v zahrádkářských koloniích, byty jsou předražené až o pětinu, říká předseda Sdružení nájemníků Milan Taraba.

Video
délka: 17:28.98

Bytová krize: Senioři končí v zahrádkářských koloniích, byty jsou předražené až o pětinu, říká předseda Sdružení nájemníků Milan Taraba Blesk TV