Magistrát v březnu neuspěl s odvoláním proti výsledku aukce. Městský soud v Praze tehdy rozhodl, že město musí 649 milionů uhradit, nebo magistrát přijde o padesátimilionovou kauci. Skupina zastupitelů pak spolu s trestním oznámením požádala o zablokování platby. „Máme informace od policie, že ty peníze zmrazila," řekl Deníku N radní pro majetek Adam Zábranský (Piráti). Nemovitosti zablokoval podle serveru odbor hospodářské kriminality pražské policie.

„Jsem ráda, že vyhověli našemu návrhu, aby nedošlo k nevratné škodě," řekla serveru zastupitelka Hana Kordová Marvanová (nezávislá). „Z průběhu dražby vyplývá, že Praha zaplatila na základě manipulace a nelegálně získaných informacích víc, než měla. A byla jí způsobena škoda. Mohli jsme zaplatit třeba o 250 milionů méně," tvrdí.

Předmětem loňské nucené dražby bylo pět budov v pražském Braníku, kde sídlí bývalé firmy Jaromíra Soukupa, které skončily v insolvenci. Vyvolávací cena činila 200 milionů korun. Po velkou část aukce přihazovali jen dva účastníci. Zájemcem s druhou nejvyšší nabídkou byla firma spadající pod investiční fond IFIS, kvůli jehož pohledávkám exekutor nucenou dražbu nařídil a který má také financovat reorganizaci bývalých Soukupových firem. Společnosti Empresa Media, Barrandov TS a Media Master od Soukupa získal podnikatel Jan Čermák.

Majoritní akcionář fondu IFIS Marek Indra se k zablokování peněz podle Deníku N vyjadřovat nechtěl. „Pohledávka IFIS nebyla dosud uspokojena, k tomu může dojít až po vydání rozvrhového usnesení. Aktuálně čekáme na jeho vydání," uvedl.