Odpůrcům se nelíbí, že má vyrůst místo zahrady se starými platany, kde místní rádi odpočívají. Proti mrakodrapu začali sepisovat petici, včera na ní bylo již 1 239 podpisů. Zahradní inženýrka Gabriela Stögerová (39), která bydlí v sousedství, považuje projekt za necitlivý. „Zasahuje do okolní zástavby. Lidé si v centru koupili byty s výhledem do klidného zeleného vnitrobloku a teď přijde developer a postaví tam mrakodrap,“ shrnula výtky šéfka petičního výboru.

Investorem stavby je brněnská firma TOMI invest s. r. o. Má hotovu projektovou dokumentaci, územní řízení však ještě nezačalo. „Navrhovaný Triangl Tower je klasickým městským bytovým domem, v uliční frontě s jemně ustoupenou bytovou částí. Nejedná se tedy o zástavbu vnitrobloku. Naopak. Klidný a ozeleněný vnitroblok na celém pozemku za domem má být teprve vytvořen,“ řekl investor Miroslav Kachlík.

Hlavní stavba by měla být tvořena třemi štíhlými věžemi určenými k bydlení, přisazenými k výtahovému jádru. Každá z věží má jinou výšku a jiný počet podlaží.

Stavitel: Moderna místo vesnice

Dnešní podoba Lidické ulice, tedy většina domů naproti zrekonstruovanému městskému parku Lužánky, se podle Miroslava Kachlíka „zapomněla“ ve vesnickém charakteru výstavby menších domů s dvorky, poplatnými 19. a začátku 20. století. „Dnes už Brno žije jinak, předměstský charakter ulic se přenesl mnohem dále od centra. Brno si určitě zaslouží kvalitní Central park, postupně přestavěný do moderní podoby,“ tvrdí investor.

Architekt: Mrakodrapu sluší nároží

Odborníci projekt mrakodrapu v centru Brna hodnotí opatrně. Architekt Petr Hýl míní, že výškové budovy mají být na významných místech, nárožích nebo dopravních uzlech MHD. „Slouží jako orientační body. Tento dům to nesplňuje, má stát uprostřed uliční fronty. V tomto kontextu ho nevnímám jako zdařilý. Zasloužil by si totiž významnější umístění,“ myslí si Hýl.

VIDEO: Takto proměnu mrakodrapu v centru Brna zachytila kamera. Video vznikalo celý rok tak, že každý den vznikl jeden snímek.

Video
délka: 02:35.00
Video se připravuje ...

Takto proměnu mrakodrapu v centru Brna zachytila kamera. Video vznikalo celý rok tak, že každý den vznikl jeden snímek. Šumavská Tower s.r.o.