Ve vnitrobloku mezi brněnskými ulicemi Francouzská, Bratislavská, Stará a Hvězdová se nacházejí budovy, které sloužily jako sklady či drobné dílny. V jedné také kdysi byla mateřská školka a nízkoprahové centrum. V areálu se nacházejí náletové dřeviny a dosud je veřejně nepřístupný,“ řekla Jana Vašíčková z tiskového oddělení magistrátu.

Domy mají navrženy předsazené pavlače, aby měly charakter jako stávající domy. Návrh počítá se 48 startovacími byty převážně s dispozicí 2+kk, bytů v domě s pečovatelskou službou by bylo 40. Na střechách domů jsou například společné zahrady.

Video
délka: 00:25.57

Brněnská radnice chce využít chátrající plochy v »Bronxu« k výstavbě nových bytů. Hynek Zdeněk, blesk.cz

Veřejný prostor má být rozdělen do tří ostrůvků a upraven podle funkcí. Jedním ostrůvkem je dětské hřiště, druhým komunitní prostor a třetím trávník pro trávení volného času. Předpokládá se i propojení s již existujícím parkem.

Se zahájením prací počítáme v příštím roce. Hotovo by mělo být v roce 2021,“ upřesnila Vašíčková. Oblast brněnského Bronxu se v posledním desetiletí intenzivně proměňuje. Řada domů byla opravena nebo místo zbouraných vyrostly nové a stěhují se sem noví obyvatelé.

Fotogalerie
11 fotografií