Opravy se postupně promítnou do odjezdu vlaků. V úsecích Veselí nad Moravou – Strážnice, Veselí nad Moravou – Uherský Ostroh a Veselí nad Moravou – Velká nad Veličkou (Vrbovce) bude zavedena náhradní autobusová doprava. Změny tak nepoznají pouze cestující ve směru do/z Brna.

Rekonstrukcí dojde k modernizaci důležité železniční stanice ve Veselí nad Moravou včetně zřízení dálkového řízení železničního provozu z CDP Přerov. Dojde rovněž ke zvýšení úrovně bezpečnosti a plynulosti drážní dopravy,“ popsal hlavní smysl modernizace mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

Železničáři zrekonstruují nástupiště a opraví koleje č. 4 až 13. Dalších 13 kolejí zanikne. „Dojde tak i k navýšení rychlosti na nádraží i v oblouku ve směru na Bzenec ze 70 na 80 km/hod.,“ upřesnil mluvčí SŽDC.

Součástí rozsáhlých oprav bude i oprava výpravní budovy, podchodu a zřízení kamerového systému. Modernizován bude rozhlas pro cestující a informační zařízení. Celkové náklady budou 1,1 miliardy korun, z toho příspěvek z Fondu soudržnosti EU je 892 078 421 korun,“ doplnil Illiaš.

Video
délka: 00:21
1080p 720p 360p

Nádraží ve Veselí nad Moravou prochází modernizací, která potrvá až téměř do konce příštího roku. Hynek Zdeněk

Fotogalerie
6 fotografií