Tragédie se stala přibližně v osm hodin večer. „Muž ze zatím neznámých důvodů spadl z nástupiště přímo pod vlak, který byl v tu dobu posunován,“ uvedl Marek Illiaš, mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

 

Na místě byli téměř okamžitě zdravotníci i hasiči, kteří mají základny jen kilometr, resp. půldruhého kilometru od nádraží. Jejich snaha ale přesto nevedla k ničemu. „Muž utrpěl smrtelná zranění,“ vysvětlila mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Případem se nyní zabývají jihomoravští kriminalisté. „Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o cizí zavinění. Více ale napoví pitva,“ upřesnila mluvčí policie Kamila Haraštová.

 

Smrtelná nehoda nijak neovlivnila dopravu na železnici. Podle SŽDC odjely všechny vlakové spoje ze stanice podle jízdních řádů.

Obdobných tragických nehod v okolí železniční stanice ve Veselí nad Moravou přibývá. Loni v červnu přejel vlak muže na přejezdu v části města Milokošť. Mezi Veselím a Vnorovy nepřežil nehodu řidič AUDI. Ve Vnorovech se před rokem srazil osobní vlak s traktorem. Nehodu tehdy nepřežil traktorista. Trať pak byla dlouhou dobu neprůjezdná.

Co bylo příčinou smrti muže (†56), který spadl pod vlak na nádraží ve Veselí nad Moravou, zatím není zřejmé. Mnozí řidiči ovšem s vlaky zbytečně hazardují.

Video
délka: 01:53.00
Video se připravuje ...

Lidé hazardují na železničním přejezdu v pražské Ruzyni. Daniel Vitouš