„Až při opravách se přišlo na to, že jsou v budově nátěry s obsahem azbestu. Firma kvůli tomu nemohla pokračovat. Musíme postupovat podle zákonů a norem a všechny tyto komponenty s nebezpečnou látkou se musí odstranit. Bude nás to stát bohužel přes 2,5 milionu korun nad rámec toho, s čím jsme počítali,“ uvedl primátor Brna Petr Vokřál.

Odstranění potrvá asi 100 dní. „Jakmile to skončí, budeme kalkulovat nový termín dokončení rekonstrukce. Uděláme vše pro to, aby to bylo co nejdříve. Předpokládám, že se kino otevře na konci jara nebo začátkem léta příštího roku. Nejpesimističtější varianta je srpen,“ dodal Vokřál.

Rekonstrukce za 16 milionů korun zahrnuje kromě zateplení i výměnu dveří, oken, upravení promítací kabiny, rekonstrukci sociálního zázemí, elektroinstalace a vzduchotechniky.

V kině Art se dělaly v minulosti dílčí opravy. Dřívější vstup z Botanické ulice nahradil vstup z Cihlářské, vznikla kavárna a malý sál. Téměř před deseti lety se v kině měnily sedačky a před šesti lety se opravovala střecha. Tehdy se kino i digitalizovalo.

Kino Art je posledním kinem, které provozuje město Brno prostřednictvím své příspěvkové organizace. V jeho vlastnictví je ještě kino Scala, které se modernizovalo v letech 2012 až 2013, provozuje ho ale Masarykova univerzita jako nájemník.