ONLINE CHAT
Budete instalovat nejake nove stojany na kola? Po Praze je jich stale malo.(Jan Vavra)
Foto
Dobrý den, více než 100 stojanů ročně instalujeme na žádosti městských částí a budeme v tom pokračovat. Nicméně, pokud víte o místě, kde by se stojan hodil a chybí Vám tam, tak mi prosím napište na můj e-mail petr.dolinek@praha.eu. Prosím stejně všechny ostatní, aby tak učinili, kterým jsme nestihli odpovědět. PD
Docetl jsem se, ze ministr Tok je proti vasemu navrhu na zakaz vjezdu kamionu do Prahy? Pritom ale jeho ministerstvo stale zdrzuje dostavbu Prazskeho okruhu. Neni tento pristup k Praze macessky?(Lucie Vorlikova)
Foto
Dobrý den, jednoznačně ano. Praha nemůže nést následky tranzitní nákladní dopravy. Chci pana ministra Ťoka pozvat, aby řekl místním na Spořilově do očí, že jim kamiony nechá jezdit pod okny tak, jako je tomu dosud. Od ministerstva dopravy bych čekal spíše pomocnou ruku, než ignoraci návrhu, který Praha v této oblasti má. PD
Prosím Vás pěkně do kdy bude vypadat Nuselská ulice tak jak vypadá? Na jak dlouho ještě bude tady staveniště. Ty auta už vážně nemají kde parkovat. Děkuji(akulovana)
Foto
Dobrý den, v Nuslích probíhá koordinovaná investice, na které se podílí veškeří městští síťaři (voda, plyn,...) Z pohledu místních je to zdlouhavé, a to chápu. Na druhou stranu, když už se do komunikace jednou zasáhlo, chtěli jsme udělat maximum. Až všichni dodělají své části investice, tak Technická správa komunikací začne dělat nové povrchy. PD
Pane Dolinku, jak to tedy bude s dostavbou Mestskeho okruhu? Pokud vim, tak vy ji podporujete. Predpokladam, ze proti jsou jako vzdy zeleni fanatici? Fakt muze tahle hrstka blokovat dopravu v Praze?(Filip Ohrada)
Foto
Dobrý den, stav jste popsal přesně, ale já v přípravě dostavby Městského okruhu pokračuji. Běží potřebná změna Územního plánu a také v nebližších týdnech začne soutěž na projektanty.
Nepřemýšlíte o zavedení trolejbusů a zrušení tramvají? Nechal někdo někdy udělat studii o tom , jak jsou tramvaje nevýhodné? Neustálé uzavírky , tramvaj jede jinudy , opravy , rekonstrukce.. To jsou snad miliardy a miliardy ročně , které by se ušetřili.. Nebo to berete tak , že máte práci pro lidi a nevadí Vám vyhazování miliard korun daňových poplatníků? (Petra)
Foto
Dobrý den, kolejová doprava je jednoznačně podporována vedením Prahy a Evropskou komisí. Trolejbusy, byť jezdí na elektřinu, tak mají stejně negativní vlivy jako jiná velká těžká vozidla, tzn. víření prachu apod. Nicméně v oblasti elektromobility budeme testovat elektrobus na Prosek, který v kopci bude využívat trolej. PD
Dobrý den. Nakolik je podle Vás reálné, že se vrátí tramvaje na Václavské náměstí ve směru Muzeum - Můstek, jako tomu bylo v minulosti? Děkuji.(Marek)
Foto
Dobrý den, tato věc je velmi komplikovaná, jelikož vedení Městské části Praha 1 tomu není nakloněné. Proto v první fázi navrhujeme nejprve propojení Vinohradské třídy a hlavního nádraží a následně se budeme snažit toto téma s Prahou 1 znovu otevřít. Praha 1 se snaží maximálně zklidnit Václavském náměstí, a proto se obává znovuobnovení provozu tramvajové trati.
Dobry den pane namestku, vsiml jsem si, ze kandidujete za CSSD do parlamentu. Doufam, ze tam konecne udelate neco pro dostavbu Prazskeho okruhu. Drzim vam palce, bydlim ve vychodni casti Prahy a zejmena na stavbu 511 uz fakt cekame. (Michaela Pokorna)
Foto
Dobrý den, paní Pokorná, za 2,5 roku se mi podařilo napříč politickým spektrem zajistit podporu pro stavbu silnice 511. Podařilo se začít pořádně komunikovat s dotčenými městskými částmi, připravit doprovodné investice, které udělá město (výsadba více než 200 ha lesoparku, nové cyklostezky, chodníky atd.). A nyní je už opravdu potřeba, aby investici zvládl stát, Praha už tomu více napomoci nemůže. V případě zvolení do parlamentu doufám, že se mi podaří vše pro tuto stavbu ve sněmovně udělat a její výstavbu tím urychlit. PD
Co jste vsechno stihli opravit o prazdninach?(Petr Butovicky)
Foto
Dobrý den, je toho opravdu mnoho. Během několika dnů končíme opravu ulice V Holešovičkách, pak kompletní opravu Kamýcké ulice, Veletržní, Průmyslové, Kolbenovy a řadu dalších menších uzavírek. PD
Pane Dolinku, dockame se konecne zahloubeni ulice V Holesovickach? Podporujete tento projekt? A kdo to blokuje?(Karel Veverka)
Foto
Dobrý den, jednoznačně tento projekt podporuji, nicméně musím počkat až paní kolegyně Kolínská připraví vše pro změnu Územního plánu. V rozpočtu mám peníze pro projektovou činnost. PD
Docetl jsem se, ze ministr Tok je proti vasemu navrhu na zakaz vjezdu kamionu do Prahy? Pritom ale jeho ministerstvo stale zdrzuje dostavbu Prazskeho okruhu. Neni tento pristup k Praze macessky?(Lucie Vorlikova)
Foto
Dobrý den, mám dotaz na opravy chodníku v NUslí. Plánujete opravit i chodník v ulici U křížku? (Petra)
Foto
Dobrý den, v příštích týdnech budeme schvalovat opravy chodníků za několik set milionů korun. Pošlete mi prosím znovu Váš dotaz na petr.dolinek@praha.eu, abych Vám mohl odpovědět. PD
Pane Dolínku, jak to vypada se stavbou Radlicke radialy? (Petr)
Foto
Dobrý den, příprava této stavby se zdárně daří. Nad Radlickou radiálou proběhly finální diskuze s městskou částí. Na září připravujeme komunikační kampaň s dotčenými obyvateli a během toho současně připravujeme veškeré podklady pro získání územního rozhodnutí. Tato silnice je pro mě absolutně prioritní a odlehčí desítkám tisíc obyvatel.
Kde je mozne nejrychleji najit informace o aktualnich uzavirkach?(Jiri)
Foto
Dobrý den, veškeré informace k aktuální dopravě včetně uzavírek naleznete na www.tsk-praha.cz. Snažíme se také dopravní informace komunikovat přes média jako je Blesk a jeho pražské mutace.
Dobrý den, rád bych věděl kdy budou konečně dostupné online polohy spojů Dopravního podniku. Už několik let stále dokola čtu, že probíhají jednání a že se tom pracuje. Tak se ptám kdy už konečně bude dojednáno a data budou dostupná. A pokud jednání nikam nevedou (což tak zatim vypadá), proč se tedy nezačaly vypisovat soutěže na jednotlicé linky s podmínkou zveřejnění dat o aktuální poloze. Něco mi řiká, že by to najedou šlo. Děkuji za odpověď.(Jiří Šmíd)
Foto
Dobrý den, pane Šmíde, toto řešení máme ve spolupráci s ROPIDem připravené již více než rok, a skutečně je jednoduché. Nainstalujeme GPS moduly do jednotlivých spojů a tím budeme mít online informace o poloze autobusu či tramvaje. Dopravní podnik si však vyžádal čas na řešení starých nevyhovujících smluv, ten jIm vypršel v tomto měsíci a dnes na Dozorčí radě Dopravního podniku hl. m. Prahy toto budu řešit. PD
Pane Dolinku, ja vam velmi dekuji za mnohem drivejsi otevreni stanice Jinonice,protoze v tech autobusech to nebylo nejrychlejsi. Ale jak to vypada s Nuselskym mostem, jak dlouho bude trvat jeho oprava?(Milan Valihora)
Foto
Dobrý den, pane Valihoro, budeme otevírat dřív, a to konkrétně 17. listopadu pro automobilovou dopravu s tím, že několik dní tam budou probíhat dodělávky, jako je demontáž závěsných lávek. Dovoluji si Vás tedy na otevření Nuselského mostu pozvat, a poté můžeme spolu sejít na Albertov vzpomenout na Studentskou demonstraci 17. listopadu. PD
Hodlá Praha něco dělat s anomálií v podobě přechodu pro chodce přes Pražský okruh u Ruzyně/ Na padesátníku? Na takovém místě je přechod nečekaný a kromě pomníčků u cesty je tam hodně nehod, nemluvě o tom, že snížení rychlosti na 50km/hod je příčinou také zácep, které se táhnou až na sjezd z Evropské. Na D0 u Ruzyně a Evropské řidiči i tak trpí každoročními opravami, nedá se řešit alespoň toto? Nemohou ti občasní cyklisté dostat nějaký objezd, podjezd, nadchod...?(Honza J.)
Foto
Dobrý den, ano, řešení je. Ředitelství silnic a dálnic plánuje v tomto místě úplně novou komunikaci, která propojí Pražský okruh s letištěm, resp. silnicí na Slané. Při tomto projektu se počítá, že území bude zprůchodněno mimoúrovňově jak pro pěší, tak pro cyklisty.
Dobrý den, jak to prosím vypadá se zavedením dopravní obsluhy lokality Baba v Praze 6 midibusem? Děkuji AP(A. Pražák)
Foto
Dobrý den, tento projekt budí velké emoce v této lokalitě. Peníze na tento spoj nebyly letos uvolněné a více, než polovina lidí, se zavedením midibusu nesouhlasí. (I když ta většina je těsná a mění se to.) Záleží ještě na dalších jednání s městskou částí. PD
Dobrý den, jaké větší rekonstrukce čekají Pražany do konce roku 2017? Děkuji.(Emma)
Foto
Dobrý den, není jich málo a doufám, že řidiči budou trpěliví a za to jim děkuji. Bude například probíhat oprava ulice K Barrandovu, nájezdová rampa Barrandovského mostu, tichý asfalt budeme pokládat do ulice Patočkova, okružní křižovatky v ulici Vídeňská x Kunratická spojka, také v samotné Vídeňské budou probíhat opravy. Máme věci, které nám běží dlouhodobě jako instalace protihlukových stěn v oblasti Spořilova nebo ulice 5. května. Omezení provozu se snažíme minimalizovat na nezbytně nutnou dobu. Naopak dlouhodobé uzavírky jako v ulici V Holešovičkách stíháme do konce srpna otevřít. Čekají nás ale i takové zásadní věci jako je například oprava Husické a Koněvovy, které potrvají i do konce příštího roku.
Pane Dolinku, jsem rada, ze se v Praze konecne opravuje. Proc se to ale v minulosti dostalo do stavu, ze je mesto sama dira?(Pavla)
Foto
Dobrý den, důvod je takový, že byly rozdělány velké investice jako tunelový komplex Blanka a ekonomika na tom nebyla nejlépe. Byly nízké státní příspěvky do rozpočtu hlavního města Prahy na opravy komunikací a málo peněz bylo i na běžné opravy. Právě nyní, když se Praze ekonomicky daří, tak se to snaží dohnat.

DOPORUČUJEME