V ulici Terezy Novákové v Řečkovicích chce město postavit za 170 milionů korun pět domů skoro s 80 byty. V první fázi do roku 2020 vzniknou dva z nich zhruba za 70 milionů korun. Finance půjdou z městského Fondu bytové výstavby. Zbytek se bude stavět v dalších letech po potřebné změně územního plánu.

„V prvních dvou domech bude až 18 bytů, pobočka České pošty i Knihovny Jiřího Mahena,“ řekl primátorův náměstek Petr Hladík. Ve zbylých třech objektech město plánuje asi 60 bytů. Výstavba bude mít dvě fáze.

„První etapa bude připravena a realizována v souladu s platným územním plánem a druhá až po jeho změně, o kterou si už zažádala městská část,“ řekl Hladík.

Obě budovy jsou navržené jako třípodlažní objekty s podzemními garážemi. Byty budou o velikosti 50 až 70 m2. První bytový dům bude navazovat na uliční frontu současných domů a ukončovat ji. V přízemí bude pobočka knihovny a ve vyšších patrech byty. Knihovna nyní sídlí v místě, které nepatří městu.

Druhý bytový dům bude součástí náměstí. „V jeho prvním podlaží bude pobočka České pošty. Sídlí v Kolaříkově ulici v nevyhovujících prostorech, které nejsou města. Přitom pošta obsluhuje asi šest městských částí s více než 50 tisíci obyvateli. Chceme proto vytvořit moderní a bezbariérové prostory,“ dodal Hladík.