„Euforie hostů po návratu do ligy bude jistě velmi znatelná. Nasadíme proto stovku strážníků,“ tvrdí šéf městské policie v Brně Luboš Oprchal. Brňané považují utkání za mimořádně rizikové. Ulicemi budou proto pochodovat těžkooděnci, tvořící štítová družstva, přidají se i psovodi a desítky dalších mužů z pořádkových hlídek.

„Datum zápasu je známé poměrně dlouho dopředu a ostravští fanoušci si tedy mohli na atraktivní letní termín před víkendem naplánovat volno,“ myslí si Oprchal.

Otázkou zůstává, zda do Brna zamíří i klany chuligánů ze zahraničí. Spojenci Zbrojovky jsou obávaní výtržníci bratislavského Slovanu a za Ostravu se přijíždějí s oblibou bít jejich mimořádně brutální souvěrci z GKS Katowice.

Dopravní omezení

Vzhledem k očekávanému zájmu se tedy do bezpečnostního opatření intenzivně zapojí i dopravní jednotka městské policie. V blízkosti Srbské ulice bude působit desítka strážníků zaměřených na dodržování dopravních předpisů. Jejich pozornosti neujde ani Skácelova ulice nebo Slovanské náměstí. Vzhledem k omezeným kapacitám se dají v celé oblasti očekávat potíže s parkováním, a strážníci proto doporučují využití hromadné dopravy.

Policie zároveň částečně uzavře Srbskou ulici v Králově Poli. Z úseku mezi Riegrovou a ulicí Boženy Němcové bude vyloučena doprava i několik hodin po skončení zápasu.

VIDEO: Fanoušci Opavy zdemolovali po derby s Ostravou plot rodinného domu.

Video
délka: 06:38

Fanoušci Opavy zdemolovali po derby s Ostravou plot rodinného domu YouTube.com

VIDEO: Takhle to vypadalo na jaře, když přijel Baník do Opavy.

Video
délka: 00:24

Takhle to vypadalo na jaře, když přijel Baník do Opavy. Blesk - David Malík

Video
délka: 02:14

Takhle to vypadalo na jaře, když přijel Baník do Opavy. iSport TV

Fotogalerie
9 fotografií